Ліцензування туроператорської діяльності

Ліцензування туроператорської діяльності


ліцензія на туроператорську роботу

Туристичні оператори – це суб'єкти підприємництва, які надають послуги з організації та забезпечення створення якісного туристичного продукту. Юридичні особи, які отримали спеціальну ліцензію на реалізацію туроператорської діяльності, мають виключні права в сфері надання туристичних послуг з формування та подання документів для початку подорожі за межами території України.

Згідно Закону України «Про туризм» ліцензуванню підлягає виключно Туроператорська діяльність. Туроператорська діяльність передбачає реалізацію туристичних послуг, а також надання посередницької діяльності щодо супутніх послуг. Для того, щоб отримати ліцензію на проведення туроператорської діяльності необхідно звернеться до Державної служби туризму і курортів України.

Згідно з ліцензійними умовами на туроператорську діяльність, ліцензіат – це суб'єкт господарської діяльності, який отримав певне право на здійснення одного з видів туроператорської діяльності та який далі називається туроператором.

Ліцензійні умови на провадження туроператорської діяльності враховують загальні вимоги до службового приміщення.

Замовити послугу

 

Розрізняють такі обов'язкові вимоги до офісу для грамотного здійснення діяльності у сфері туризму:

 • На явность інформаційної вивіски або зовнішньої реклами із зазначенням найменування організації відповідно до установчих документів;
 • При вході в офіс туроператора розміщується детальна інформація про корпоративний графік роботи із зазначенням обідньої перерви при його на явності;
 • З метою інформування туриста повинні бути пред'явлені такі документи, як:
 1. Копія документа ліцензії;
 2. Копія свідоцтва про Державну реєстрацію;
 3. Копія довідки банківської або будь-якого іншого чинного кредитної установи про підтвердження фінансового забезпечення ліцензіата;
 4. Відомості про співробітників організації;
 5. Книга відгуків від клієнтів;
 6. Адреси та контактні телефони центрального та місцевого органу виконавчої влади у сфері туризму.
 • У разі закриття офісу, зміни місцезнаходження або проведення в ньому ремонтних робіт, ліцензіат зобов'язаний повідомити про це споживачів туристичних послуг, з якими укладено договори про туристичне обслуговування, не пізніше ніж за 5 робочих днів. Крім того, біля входу в службове приміщення розміщується відповідне інформаційні оголошення для туристів і в десятиденний термін письмово сповіщається про своє рішення орган ліцензування.

 

Для реалізації успішної туроператорської діяльності необхідно мати кваліфікований склад співробітників.

Розрізняють такі кваліфікаційні вимоги до кадрового складу працівників ліцензіата:

 • Топ-менеджмент туроператора, філії чи іншого підрозділу повинен мати вищу освіту, а також стаж у сфері туризму не менше ніж три роки або повне закінчену вищу освіту в галузі туристичної діяльності;
 • У штаті туроператора повинні бути офіційно працевлаштованими не менше п'ятдесяти відсотків кваліфікованих співробітників, які   мають трудовий стаж не менше трьох років саме в галузі туризму.

 

Основні нормативні вимоги до фінансового забезпечення відповідальності туроператора:

 • Мінімальний розмір фінансового забезпечення туроператора повинен мати 20   000 євро;
 • Для туроператорів, які здійснюють підприємницьку діяльність виключно у сфері внутрішнього та виїзного туризму ця сума становить 10   000 євро.

 

Особливе значення має правильність укладення договорів при реалізації туристичної підприємницької діяльності.

Розрізняють такі загальні вимоги до укладання договорів при реалізації туристичної діяльності:

 • Згідно з договором про туристичне обслуговування туроператор за фіксовану договором плату зобов'язується забезпечити надання за замовленням туриста якісного комплексу туристичних послуг;
 • У разі формування груп туристів, туроператору необхідно укласти договір окремо з кожним туристом, який знаходиться у складі групи;
 • Турист має право відмовитися від виконання договору до початку використання туристичної послуги за умови оплати туроператору понесені ним фактичні витрати за послуги, вже надані ще до отримання даного повідомлення.

 

Страхування туриста є однією з обов'язкових умов при покупці туристичних послуг. Існують загальновідомі і обов'язкові вимоги до забезпечення страхового захисту туристів, завдяки яким здоров'я відпочиваючого є застрахованою від можливих неприємних пригод.

Страхування туриста – це обов'язковий документ, який надається туроператором на основі угоди зі страховиками, за умови письмової заяви та за оплату, яка є не вище середньої ціни на даному ринку.

Для того, щоб почати реалізацію туроператорської діяльності та отримати необхідну ліцензію необхідно підготувати певні документи.

 

Щоб отримати ліцензію на проведення туроператорської діяльності необхідно надати такі документи, як:

 • Заява про видачу ліцензії на спеціальному бланку певної державної форми;
 • Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних або фізичних осіб;
 • Нотаріально завірені довідки з банківської або будь-який інший кредитної організації, які змогли б документально підтвердити фінансове забезпечення відповідального суб'єкта підприємницької діяльності в розмірі, який є передбаченим ст.15 Закону України «Про туризм» на термін 5 років і 3 місяці;
 • Копії всіх документів, що підтверджують право власності суб'єкта оренди, суборенди або господарювання;
 • Копія договору зі страховою компанією про обов'язкове страхування туристів за кордоном і на території України від медичного або нещасного випадку. Кожен документ повинен бути завіреним підписом керівника з печаткою;
 • Довіреність від керівництва.

 

Розрізняють такі умови та порядок надання юридичних послуг для отримання ліцензії на проведення туроператорської діяльності:

 • Термін отримання ліцензії з моменту формування повного пакету документів становить від 10 до 15 робочих днів;
 • Офіційними платежами є одна мінімальна заробітна плата плюс доплата в розмірі 17 грн. за копію ліцензії.

 

Юридична компанія «Прайм Бізнес-Клас» надає широкий спектр послуг у сфері ліцензування туроператорської діяльності. Завдяки багаторічному досвіду роботи і високої кваліфікації фахівців нашої компанії процес ліцензування пройде не тільки швидко, але й юридично грамотно!

Перерелік документів необхідних для ліцензування туроператорської діяльності